Informacje ogólne

Wprowadzenie

Bułgaria to kraj idealny na spędzenie letnich wakacji. Wybierany jest zarówno na romantyczne wakacje we dwoje, ale również urlop z dziećmi, czy wczasy dla seniora. W poniższym przewodniku postaramy się przybliżyć Państwu ten słoneczny i bogaty historycznie kraj. Przedstawimy podstawowe informacje dotyczące Bułgarii, jej warunków naturalnych, klimatu, atrakcji turystycznych. Przybliżymy również wycieczki fakultatywne, podstawowe informacje (klimat, plaże, zwyczaje) oraz porady praktyczne, dzięki którym odpowiednio przygotujecie się Państwo na wakacje last minute w Bułgarii

Dane liczbowe

Bułgaria zajmuje powierzchnię 780 130 km2i zamieszkuje ją 7 358 000osób. Stolicą Bułgarii jest położona w zachodniej części kraju Sofia. Językiem urzędowym w Bułgarii jest język bułgarski. W miejscowościach turystycznych można spokojnie porozumieć się po rosyjsku, angielsku i niemiecku. Obowiązującą walutą w Bułgarii jest Lewa.

Ludność

Bułgarzy to bardzo mili, słynący z gościnności i towarzyscy ludzie. Będąc na wakacjach w Bułgarii zawsze możemy liczyć na pomoc mieszkańców tego kraju. Bułgarzy słyną w Europie i na świecie ze swojego swobodnego podejścia do obowiązków i nie przywiązywania zbytniej uwagi do spraw codziennych. Bułgarzy podobnie jak pozostałe narodowości południowo - wschodniej Europy cenią sobie spokój i zabawę, a ich usposobienie bardzo szybko udziela się przebywającym na urlopie turystom z wielu krajów Europy i świata, w tym klientom z Polski wypoczywającym w hotelu z all inclusive w Słonecznym Brzegu, Złotych Piaskach lub mniejszych kurortach nadmorskich.

Przemysł

W miejscowościach turystycznych i kurortach nadmorskich i górskich Bułgarii nie ma rozwiniętego przemysłu ciężkiego. Bardzo dobrze natomiast rozwinięty jest przemysł turystyczny. Dobra infrastruktura turystyczna w kurortach wakacyjnych oraz wiele hoteli zarówno wysokiej klasy luksusowych hoteli 5*jak też skromniejszych hoteli przy plaży sprawia, że Bułgaria staje się coraz częściej celem letniego wypoczynku zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi i młodych osób szukających rozrywki. Wszystko to sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi w tym pełnym uroku kraju. Wypoczynkowi w Bułgarii sprzyja niewielkie uprzemysłowienie kraju oraz dobre wykorzystanie walorów turystycznych i liczne zabytki oraz atrakcje turystyczne będące celem wycieczki fakultatywnej.

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00