Informacje ogólne

Wstęp

Egipt to kraj położony nad Morzem Czerwonym, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wakacyjnych wyjazdów turystów z Polski. Wspaniałe hotele położone bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży oferujące wyżywienie all inclusive potrafią skusić swoją ceną oraz gwarancją pogody. Wszystko to zapewnia udany urlop.

Dane liczbowe

Egipt pod względem powierzchni zajmuje 30 miejsce na świecie. Całe terytorium zajmuje ponad 1 000 000 km i zamieszkuje je ponad 80 000 000 mieszkańców. Językiem urzędowym w Egipcie jest język arabski, jednak sprzedawcy potrafią się porozumieć z turystami w praktycznie każdym języku. Uczą się bardzo szybko co daje im możliwość podstawowej rozmowy w praktycznie każdym języku. Walutą obowiązującą w Egipcie jest funt egipski. W miejscowościach turystycznych Egiptu kupując pamiątki i upominki możemy płacić w dolarach lub w Euro.

Ludność

Mieszkańcy Egiptu są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów. Bardzo często znają język i dzięki temu bardzo łatwo się z nimi porozumieć. Są bardzo pomocni i zagadują przy każdej sposobności. Musimy jednak pamiętać, iż bardzo często będą próbowali coś nam sprzedać, choćby za dolara lub dwa. Dla mieszkańców Egiptu to dużo i dlatego nigdy nie zapominajmy o bakszyszu (dzieleniu się majątkiem). Dawanie napiwków jest w Egipcie powszechne i powinniśmy o tym pamiętać. Egipcjanie bardzo chętnie spotykają się wieczorami w kawiarniach i pubach aby tam zapalić shishę i wypić herbatę.

Przemysł

W Egipcie dobrze rozwinięty jest przemysł chemiczny oraz włókienniczy i odzieżowy, który stanowi obecnie aż 1/4 całości produkcji przemysłowej. Największe znaczenie dla Egiptu mają oczywiście złoża ropy naftowej. Ropę wydobywa się głównie na Półwyspie Synaj oraz w szelfach Zatoki Sueskiej. W Egipcie wydobywa się również gaz ziemny – głównie w delcie Nilu. Bardzo ważną rolę w gospodarce Egiptu odgrywa Kanał Sueski. Kanał ten łączy Morze Czerwone z Morzem Śródziemnym. To właśnie tędy przepływają tankowce, przewożące ropę naftową z Bliskiego Wschodu do Europy.

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00