Informacje ogólne

Wstęp

Hiszpania to wspaniałe miejsce na wakacje: zwiedzanie i wypoczynek. Piaszczyste plaże, turystyczne miejscowości i liczne zabytki to atuty Hiszpanii, które powodują, że przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi, nowożeńcy, single i zakochani, ceniący spokój oraz szukający rozrywki oraz życia nocnego. Liczne kurorty i miejscowości wypoczynkowe to oferta na urlop w hotelu o każdym standardzie, z opcją wyżywienia all inclusive, albo śniadania i obiadokolacje, lub same śniadania.

Dane liczbowe

Madryt stolica Hiszpanii oferuje turystom wspaniałe zabytki i liczne perełki architektury. Hiszpania jest jednym z większych krajów Europy. Ma powierzchnię 504 782 km i zamieszkuje ją 39 996 670 osób. Językiem urzędowym obowiązującym w Hiszpanii jest język hiszpański. Istnieją i funkcjonują również języki lokalne w poszczególnych regionach kraju. W hotelu, w sklepie z pamiątkami, w miejscowości wypoczynkowej, turyści mogą porozumieć się po francusku (zwłaszcza na Costa Brava i Costa del Maresme), po angielsku i po niemiecku. Hiszpania należy do unii monetarnej i jej walutą jest euro. 1EUR = 100 centów. Poniżej prezentujemy krótki opis Hiszpanii.

Ludność

Hiszpanie to wspaniały, pełen chęci do życia naród. Hiszpanie uwielbiają słońce, piaszczyste plaże, zabawę, sjestę. Najpopularniejszym słowem jest w Hiszpanii MANIANA czyli jutro i najlepiej charakteryzuje ono podejście ludności lokalnej do pracy i obowiązków. Tak jak w całym basenie Morza Śródziemnego w Hiszpanii życie towarzyskie zaczyna sie wieczorem i trwa często do białego rana. Często można spotkać całe rodziny z dziećmi na spacerze na deptaku w popularnej miejscowości wypoczynkowej. W kawiarni i restauracji widzimy jak Hiszpanie delektują się życiem popijając kieliszek wyśmienitego wina sangria. Hiszpanie są zawsze pogodni i chętni do pomocy. Zawsze starają sie pomóc turyście czy to wskazując jak dojść na plażę, drogę do hotelu w którym mamy zarezerwowany pokój, czy do najbliższej dyskoteki lub klubu nocnego.

Przemysł

W Hiszpanii, szczególnie w regionach turystycznych i miejscowościach wypoczynkowych nie ma rozwiniętego przemysłu. Dzięki temu turyści mogą cieszyć się wspaniałą, ciepłą krystalicznie czystą wodą oraz kilometrami wspaniałych czystych plaż. W wielu rejonach i miejscowościach turystycznych możemy znaleźć niewielkie zakłady produkujące (często ręcznie) wspaniałe pamiątki, a w regionach i rolniczych wspaniałe winnice i gaje oliwne. Hiszpania słynie z produkcji oliwy z oliwek oraz z marynowanych oliwek odmiany manzanilla. Hiszpania z uwagi na dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną to wymarzony kraj na wakacje lub chociażby na majowy weekend w Barcelonie czy letni weekend w Madrycie.

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00