Informacje ogólne

Wstęp

Maroko ze swoimi piaszczystymi plażami i krystalicznie czystymi wodami Oceanu Atlantyckiego i Morze Śródziemnego jest bardzo popularnym kierunkiem na wypoczynek przez cały rok. Oferuje wysoki standard wypoczynku, dobry hotel, udogodnienia dla rodziny z dziećmi oraz piękne zabytki Marrakeszu, Faezu, Casablanki i wspaniałe krajobrazy Atlasu i Sahary. Konsultant Travel Shops poleci Maroko zarówno na wycieczkę objazdową jak również na wakacje dla rodzin z dziećmi, wyjazd dla Seniora, wakacje dla singla lub wycieczkę last minute. Biuro Travel Shops zamieszcza opis i praktyczne porady, aby mogli Państwo spędzić udane wakacje w Maroku.

Dane liczbowe

Maroko ze swoją stolicą Rabat, który jest pięknym i wartym odwiedzenia, pełnym zabytków miastem ma powierzchnię 446 550 km2. Kraj zamieszkuje 32 735 848 osób, a co roku wypoczywa tu ponad milion turystów z całego świata. Językiem urzędowym w Maroku jest język arabski natomiast w hotelu, w restauracji, w sklepie z pamiątkami w każdym kurorcie można porozumieć się po angielsku, niemiecku, francusku i coraz częściej po rosyjsku. Walutą obowiązującą w Maroku jest Dirham. Jest to waluta niewymienialna poza krajem więc jadąc na wycieczkę czy wczasy w Maroku powinniśmy zabrać ze sobą euro lub dolary i na miejscu wymienić je na lokalną walutę.

Ludność

Marokańczycy są bardzo gościnnymi i miłymi ludźmi. Mieszkańcy Maroka zwłaszcza rdzenna ludność – Berberzy - słyną z otwartości i uczynności. Znaczna część ludności Maroka zatrudniona jest w rolnictwie i turystyce (obsługa hotelu) bądź w usługach towarzyszących turystyce. Wśród mieszkańców Agadiru, Rabatu, Fezu czy Casablanki, czyli miejsc tłumnie odwiedzanych przez turystów widać duże wpływy europejskie w ubiorze i stylu życia. Żeby spotkać prawdziwie autentycznego, nieskażonego wpływami turystów Marokańczyka należy pojechać z dala od dużych ośrodków turystycznych takich jak: Agadir, Saidia, Marrakesz, Rabat czy Casablanca. Najlepiej kulturę Maroka poznawać w pięknych i majestatycznych Górach Atlas i na pogórzu Atlasu oraz na południu kraju czyli na pustyni Sahara. Mieszkańcy Maroka są mili i pomocni dla odwiedzających ich kraj turystów. Zawsze chętnie pomogą turyście w trudnej sytuacji, pomogą trafić do hotelu, na plażę lub wskażą ciekawe i godne poznania miejsce. Mieszkańcy Maroka lubią spędzać wieczory w mieście w jednej z licznych restauracji serwujących wyśmienite dania kuchni marokańskiej lub przy szklance herbaty miętowej i sziszy w kawiarni przy deptaku bądź na starym mieście. Turyści, którzy spędzają urlop w Maroku, dzięki gościnności poczuje prawdziwy smak północnej Afryki, radość z wakacyjnej morskiej kąpieli oraz słonecznej plaży Agadiru, komfort spędzania czasu w luksusowym hotelu czy przy basenie hotelowym, wyśmienite dania kuchni marokańskiej serwowane zawsze z uśmiechem w restauracji hotelowej bądź małej lokalnej restauracji przy nadmorskiej promenadzie.

Przemysł

W słynących z pięknych piaszczystych plaż, luksusowych hoteli, wspaniałych zabytków, licznych atrakcji turystycznych i niesamowitej atmosfery rejonach turystycznych Maroka nie ma praktycznie dobrze rozwiniętego przemysłu, a większość mieszkańców pracuje w usługach związanych z obsługą ruchu turystycznego i w rolnictwie. Dzięki temu wypoczywający na urlopie czy wakacjach turyści (rodziny z dziećmi, seniorzy, młodzi ludzie szukający rozrywki lub lubiący zwiedzać i poznawać nowe miejsca i ludzi) znajdą tu czysty i nieskażony krajobraz, piękna szeroka i wyjątkowo długa piaszczysta plaża, czysta woda w Oceanie Atlantyckim i w Morzu Śródziemnym, pełne aromatów orientalnych przypraw i ziół powietrze i dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna. Maroko słynie z dobrze rozwiniętego rolnictwa, zaś przemysł koncentruje się w dużych miastach takich jak Rabat czy Tanger – jeden z większych portów przeładunkowych w północnej Afryce.

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00