Informacje ogólne

Wprowadzenie

Niezależnie od tego czy wyjeżdżacie na romantyczne wakacje we dwoje, na urlop z dziećmi ,w podróż poślubną, na wczasy kupione w ofercie last minute czy na wycieczkę objazdową w przewodniku po Meksyku dowiecie się wielu ciekawych i niezbędnych informacji. Konsultanci Travel Shops podpowiedzą Państwu kiedy jechać na wakacje w Meksyku, co zabrać ze sobą do bagażu i jakie zwyczaje panują w tym wspaniałym kraju. Informacje na takie tematy jak klimat, plaża, zwyczaje, przepisy celne, pozwolą dobrze przygotować się do wyjazdu i pozwolą spędzić niezapomniane wakacje w Meksyku. Przeczytajcie więc Państwo przewodnik po wspaniałym Meksyku i cieszcie się wspaniałymi, egzotycznymi wyjazdami.

Dane liczbowe

Meksyk ze swoją stolicą, jednym z największych miast świata Mexico City zajmuje powierzchnię 1 972 550 km2 i zamieszkiwany jest przez 100 349 800 mieszkańców. Językiem urzędowym w Meksyku jest hiszpański. Oprócz tego ludność posługuje się również lokalnymi dialektami indiańskimi. W sklepiku z pamiątkami przy promenadzie lub luksusowym pięciogwiazdkowym hotelu z all inclusive w miejscowościach turystycznych na Jukatanie lub na Półwyspie Kalifornijskim można porozumieć się po angielsku. Obowiązującą walutą w Meksyku jest peso meksykańskie. W większości sklepów dla turystów, w hotelach, centrach sportów wodnych na plaży można płacić w dolarach.

Ludność

Meksykanie tak jak większość Latynosów to naród bardzo otwarty na turystów odwiedzających ich piękny kraj. Mieszkańcy Meksyku szczycą się swoją gościnnością i wśród turystów słyną z otwartości, ciekawości świata i uczynności. Każdy wypoczywający w hotelu z all inclusive przy plaży lub jadący na wycieczkę objazdową turysta może liczyć na pomoc. Jeśli szukamy dobrej restauracji, zgubiliśmy drogę do hotelu lub chcemy dowiedzieć się co warto w danym mieście zobaczyć poprośmy o pomoc a każdy meksykanin chętnie nam jej udzieli. Ludność, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych na Jukatanie (Cancun, Playa del Carmen, Tulum) w Acapulco lub naółwyspie Kalifornijskim (Tijuana, Cabo San Lucas) chętnie gości wczasowiczów z każdego kraju. Meksykanie słyną ponadto ze swobodnego podejścia do pracy a najlepiej obrazuje to słowo maniana czyli jutro (można je usłyszeć wszędzie w hotelu, na poczcie, w banku lub instytucji państwowej), kochają za to wypoczynek czyli sjesta i dobrą zabawę (fiesta). Mieszkańcy Meksyku chętnie spędzają swój wolny czas na sjeście i fieście lub rozmowie w restauracjach, których jest pełno w miejscowościach turystycznych na nadmorskiej promenadzie. Wieczory spędzane w klubach na tańcu, śpiewie, jedzeniu pysznych potraw kuchni meksykańskiej i zabawie do białego rana. Każdemu odwiedzającemu Meksyk turyście bez względu na to czy planuje wypoczynek w pięciogwiazdkowym hotelu czy też wycieczkę objazdową spodoba się styl życia jaki obowiązuje w Meksyku.

Przemysł

W Meksyku w miejscowościach turystycznych gdzie wakacje spędzają klienci Travel Shops i w miejscowościach, które zwiedzają turyści podczas wycieczki objazdowej po Meksyku nie ma rozwiniętego przemysłu. Dzięki temu nic nie zakłóca beztroskiego wypoczynku na plaży, przy hotelowym basenie lub podczas wycieczki objazdowej. Większość mieszkańców kurortów turystycznych pracuje przy obsłudze odwiedzających Meksyk turystów. Turyści maja tu do dyspozycji sklepy i sklepiki z pamiątkami, centra nurkowe, centra sportów wodnych, restauracje, bary, kawiarnie, kluby i dyskoteki oraz liczne luksusowe hotele z all inclusive. Brak rozwiniętego przemysłu sprzyja spędzaniu wakacji na czystych złotych plażach, kąpielom w krystalicznie czystej, turkusowej wodzie oraz na nurkowaniu i snurkowaniu wśród bajecznie kolorowych i pełnych ryb rafach koralowych. Meksyk oferuje ponadto wypoczywającemu w hotelu z all inclusive turyście możliwości poznania wspaniałej przyrody (lasy tropikalne na Jukatanie, pustynne i górzyste tereny Kalifornii i górzyste rejony Acapulco) i unikatowych zabytków Olmeków, Azteków, Majów i lokalnych indian, które można podziwiać w ramach wycieczek fakultatywnych lub objazdowych.

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00