Informacje ogólne

Wstęp

Portugalia to kraj idealny na spędzenie letnich wakacji. Sprawdzi się zarówno na wczasy dla singla, romantyczne wakacje, ale również urlop z dziećmi. W poniższym przewodniku postaramy się przybliżyć Państwu ten słoneczny i bogaty historycznie kraj. Przedstawimy podstawowe informacje, m.in. regiony turystyczne Portugalii. Przybliżymy również wycieczki fakultatywne, podstawowe informacje (klimat, plaże, zwyczaje) oraz porady praktyczne, dzięki którym odpowiednio przygotujecie się Państwo na urlop w Portugalii.

Dane liczbowe

Portugalia zajmuje powierzchnie 92 389 km2 i zamieszkuje ją 10 556 210 osób. Stolicą Portugalii jest położona na południowym-zachodzie kraju Lizbona. Językiem urzędowym w Portugalii jest portugalski. W miejscowościach turystycznych można spokojnie porozumieć się po hiszpańsku, angielsku i niemiecku. Obowiązującą walutą w Portugalii jest Euro.

Ludność

Portugalczycy to bardzo mili, gościnni i towarzyscy ludzie. Będąc na wakacjach w Portugalii zawsze możemy liczyć na pomoc mieszkańców tego kraju. Portugalczycy żyją spokojnie i bez pośpiechu, do wielu spraw nie przywiązują zbytniej uwagi. Portugalczycy podobnie jak pozostałe narodowości południowej Europy cenią sobie spokój, a ich usposobienie bardzo szybko udziela się przebywającym na urlopie turystom z wielu krajów Europy i świata.

Przemysł

W miejscowościach turystycznych i kurortach Portugalii nie ma rozwiniętego przemysłu ciężkiego. Bardzo dobrze natomiast rozwinięty jest przemysł turystyczny. Bardzo dobra infrastruktura w kurortach wakacyjnych oraz wiele hoteli zarówno budżetowych jak i wysokiej klasy hoteli 5*. Wszystko to sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi w tym pełnym uroku kraju. Portugalia jest bardzo chętnie wybierana jako wakacyjny kierunek zarówno przez rodziny z dziećmi, jak i grupy przyjaciół czy seniorów. Sprzyja właśnie temu niewielkie uprzemysłowienie kraju oraz dobre wykorzystanie walorów turystycznych każdego regionu Portugalii.

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00