Informacje ogólne

Wprowadzenie

Sri Lanka to bardzo popularny kraj, w którym spędzamy nasze letnie oraz zimowe wakacje. Największą popularnością kierunek ten cieszy się zimą. Dzięki wspaniałemu klimatowi po krótkim przelocie możemy cieszyć się wysoką temperaturą powietrza i wody oraz uciec od śniegu i zimna. Wspaniałe piaszczyste plaże otoczone tropikalnymi ogrodami, luksusowe hotele z all inclusive , śniadaniami lub dwoma posiłkami czekają na rodziny z dziećmi, singli, nowożeńców w podróży poślubnej, turystów szukających spokojnego miejsca oraz tych, którzy szukają rozrywki, a liczne unikatowe zabytki i egzotyczne krajobrazy są dobrą propozycją dla wszystkich chcących poznawać nowe miejsca i ich mieszkańców. Na Sri Lance każdy znajdzie coś dla siebie i każdy może tu spędzić wymarzone wakacje rozkoszując się piękną pogodą, krystalicznie czystą wodą Oceanu Indyjskiego, bajecznie kolorowymi rafami koralowymi, podziwiając wspaniałe zabytki i malownicze miejsca i smakując pyszna dania kuchni lankijskiej. Perła Oceanu Indyjskiego zaprasza, a konsultanci Travel Shops polecają Państwu ten wyjątkowy wakacyjny kierunek. Poniżej zamieszczamy dla Państwa opis i najważniejsze informacje o Sri Lance oraz praktyczne porady i zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem.

Dane liczbowe

Sri Lanka lub inaczej Cejlon perła Oceanu Indyjskiego jest krajem położonym na południe od Indii, na wyspie o tej samej nazwie. Stolica Sri Lanki podobnie jak cała wyspa oferuje turystom wspaniałe zabytki i liczne perełki architektury oraz wspaniały tropikalny klimat. Wyspa ma powierzchnię 65 610 km2 i zamieszkuje ją 20 743 010 osób. Na Sri Lance porozumieć się możemy w kilku językach. Urzędowymi są: syngaleski, tamilski i angielski, ale w ośrodkach turystycznych i w popularnych kurortach zwłaszcza w Beruwala, Kalutara, Wadduwa, Bentota lub Aluthgama można porozumieć się po francusku i niemiecku (np. w hotelu, na targu, w miejscowym biurze podróży lub w sklepie z pamiątkami). Walutą Sri Lanki jest rupia lankijska. Jest ona dostępna właściwie tylko na Sri Lance więc jadąc na wakacje do hotelu przy piaszczystej plaży lub na wycieczkę objazdową po Sri Lance warto zabrać ze sobą dolary lub Euro, które wymienimy na lokalną walutę w kantorze na lotnisku lub w hotelu. Poniżej prezentujemy krótki opis Sri Lanki i zachęcamy do przeczytania działu porady.

Ludność

Mieszkańcy Sri Lanki (Lankijczycy lub Cejlończycy) są wspaniałymi, cieszącymi się życiem i otwartymi ludźmi. Jak większość mieszkańców wysp Oceanu Indyjskiego Lankijczycy są ludźmi uśmiechniętymi i dumnymi ze swojej ojczyzny. Potrafią zarazić swoim entuzjazmem i uśmiechem każdego odwiedzającego Sri Lankę turystę. Charakteryzują się również dość swobodnym podejściem do pracy i obowiązków. Starają się zawsze pomóc turyście, jednak w zamian za pomocą liczą na drobny napiwek. Ulubioną porą dnia jest na Sri lane wieczór. Wieczorem zaczyna się życie towarzyskie i trwa często do białego rana. Całe rodziny można wówczas potkać w restauracji na deptaku, na lokalnym targu lub w centrum miasta w popularnej kawiarni. Wieczór jest czasem zabawy i rozrywki nie tylko dla mieszkańców Sri Lanki ale również dla wypoczywających w luksusowym hotelu przy plaży rodzin z dziećmi, seniorów lub nowożeńców. Wychodząc z hotelu do dyskoteki, klubu lub na spacer po promenadzie na pewno spotkamy miłych, ciekawych i uśmiechniętych ludzi.

Przemysł

Sri Lanka to kraj słynący przede wszystkim ze wspaniałych piaszczystych plaż, tropikalnej roślinności i wspaniałych zabytków. Ludność utrzymuje się w większości z rolnictwa i obsługi licznie odwiedzających wyspę turystów. Na Sri Lance nie znajdziemy rozwiniętego przemysłu mogącego wpływać na komfort wypoczynku. Dzięki temu turyści mogą cieszyć się wspaniałą , ciepłą krystalicznie czystą wodą oraz kilometrami wspaniałych czystych plaż i piękna rafa koralową. W wielu rejonach i miejscowościach turystycznych możemy znaleźć niewielkie warsztaty produkujące (często ręcznie) wspaniałe pamiątki, a w regionach i rolniczych wspaniałe plantacje herbaty będącej największym hitem eksportowym i jedną z obowiązkowych pamiątek z wakacji. Oprócz herbaty na Sri Lance zobaczyć możemy plantacje egzotycznych owoców i przypraw, a na lokalnym targu spróbować możemy świeżego kokosa, soczystego ananasa lub pysznego mango. Sri Lanka z uwagi na dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, wspaniałe zabytki, liczne Parki Narodowe i brak rozwiniętego przemysłu to wymarzony kraj na letnie wakacje, na egzotyczny wyjazd w zimie na ferie lub przez okrągły rok na wycieczkę objazdową.

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00