Informacje ogólne

Wprowadzenie

Tunezja kraj słynący z pięknych piaszczystych plaż, luksusowych hoteli i pięknej pogody oferuje turyście możliwość spędzenia wakacji przez cały rok. Oferta hoteli i miejsc wypoczynku w Tunezji jest bardzo szeroka wiec każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce na wakacje. Konsultant Travel Shops pomoże w wyborze odpowiedniej pory i najlepszego miejsca na spędzenie urlopu zarówno rodzinom z dziećmi jak też młodym ludziom szukającym rozrywki lub szukającym relaksu w tunezyjskim słońcu seniorom. Biuro Travel Shops zamieszcza opis i praktyczne porady, aby mogli Państwo spędzić udane wakacje last mniute w Tunezji.

Dane liczbowe

Tunis stolica Tunezji jest jednym z najładniejszych i najciekawszych miast w północnej Afryce. Tunezja kraj pięknych piaszczystych plaż, ma powierzchnię 163 610 km2. Tunezję zamieszkuje około 10 384 000 ludzi, natomiast liczne kurorty turystyczne w Tunezji corocznie odwiedza ponad milion turystów z całego świata. Tunezja do lat pięćdziesiątych była kolonią Francuską i w związku z tym drugim językiem urzędowym oprócz arabskiego jest język francuski. W miejscowościach wypoczynkowych, hotelu, restauracji czy też na dyskotece można porozumieć się po angielsku, niemiecku czy po rosyjsku. Obowiązującą w Tunezji walutą jest dinar tunezyjski 1TND = 100 milimów.

Ludność

Tunezję zamieszkuje ponad 10 milionów osób. Większość zamieszkuje największe miasta kraju takie jak Tunis, Sousse, Kairouan czy Sidi Bou Said i utrzymuje się z pracy przy obsłudze turystów tłumnie wypoczywających w pięknych, modnych kurortach. Tunezyjczycy są ludźmi uśmiechniętymi, otwartymi i uwielbiają dobrą zabawę. Zawsze chętnie pomogą turyście w nieprzewidzianej sytuacji. Tunezyjczycy słyną z tolerancji, a sama Tunezja jest najbardziej laickim krajem spośród wszystkich krajów w Północnej Afryce.

Przemysł

W Tunezji większość mieszkańców utrzymuje się z obsługi licznie odwiedzających kraj turystów. W pobliżu miejscowości wypoczynkowych i kurortów nie ma rozwiniętego przemysłu. Dzięki temu odpoczywający w Tunezji turyści, w szczególności rodziny z dziećmi, pary, nowożeńcy mogą cieszyć się pięknymi czystymi plażami, czystą ciepłą wodą w morzu, wspaniałym klimatem i cudowną wakacyjną atmosferą. Ośrodki przemysłowe zlokalizowane są w okolicach Tunisu i Kairouanu. Tunezja słynie z produkcji pięknych ręcznie tkanych dywanów, wspaniałej ceramiki, wyrobów skórzanych i markowych ubrań.

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00