Informacje ogólne

Wprowadzenie

Niezależnie od tego czy wyjeżdżacie na romantyczne wakacje, urlop z dziećmi czy na wczasy dla singla w przewodniku po Turcji dowiecie się wielu ciekawych i niezbędnych informacji. Konsultanci Travel Shops opisują i radzą. Przeczytacie o zabytkach i atrakcjach turystycznych, które pomogą wam wybrać idealny dla siebie region turystyczny oraz wycieczki fakultatywne. Informacje na takie tematy jak klimat, plaża, zwyczaje, przepisy celne, pozwolą dobrze przygotować wyjazd na urlop.

Dane liczbowe

Turcja wraz ze swoją stolicą Ankarą zajmuje powierzchnie 783 562 km2 i zamieszkuje ją 76 667 864 osób. Językiem urzędowym w Turcji jest turecki oraz w nieznacznym stopniu arabski i kurdyjski. W sklepiku lub hotelu w miejscowościach turystycznych można porozumieć się po angielsku i niemiecku. Obowiązującą walutą w Turcji jest Lira turecka gdzie 1 TRY = 100 Kuruszy. W miejscowościach turystycznych kupując pamiątki i upominki możemy płacić w Euro lub Dolarach.

Ludność

Mieszkańcy Turcji to naród bardzo otwarty na obywateli innych krajów. Turcy z natury są uczynni i przejawia się to także wobec turystów, którym chętnie pomagają i zagadują przy każdej sposobności. Ludność, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, chętnie gości wczasowiczów z każdego kraju. Turcy chętnie spędzają swój wolny czas na rozmowie i paleniu shishy w tawernach i restauracjach, których jest pełno w miejscowościach turystycznych na Riwierze Tureckiej oraz nad Morzem Egejskim. Ludność turecka, jest dość zróżnicowana, lecz nie ma to wpływu na nasz wypoczynek w dowolnym kurorcie czy na zakupy, które robimy na bazarze lub w sklepiku.

Przemysł

W miejscowościach turystycznych i kurortach Turcji nie ma rozwiniętego przemysłu ciężkiego. Jedynym przemysłem w miejscach wypoczynku turystów jest przemysł turystyczny czyli porty czy przystanie jachtowe. Najpiękniejsze porty znajdują się w Marmaris i Bodrum nad Morzem Egejskim. Brak rozwiniętego przemysłu sprzyja spędzaniu wakacji na czystych złotych plażach oraz kąpielom w czystej, turkusowej wodzie. Turcja, kraj położony na rozległym, różnorodnym i pięknym krajobrazowo terytorium, zaprasza na urlop rodziny z dziećmi, dorosłych i młodzież, pary i singli.

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00