Egipt - letnie wakacje zimą

Sharm El Sheikh w zimie to świetna oferta dla tych, którzy nie lubią mrozów, ale również zatłoczonych plaż. Jeśli chodzi o termin mojego wyjazdu myślę, że grudzień był trafionym pomysłem. Temperatura w dzień powyżej 20 stopni morza około 22 stopni pozwoliły oderwać się od naszej zimy i „złapać” trochę słońca. Pierwsze wrażenia: trochę szok. Spodziewałem się lotniska typu afrykańskiego, (jeśli ktoś był na lotniskach Hughada lub w Tunezji, wie o co chodzi) a tu miłe zaskoczenie. Wszystko nowe, obsługa jak na Egipt sprawna. Niezły początek.

Egipt Wybraliśmy Shores Amforas i był to dobry wybór. Pyszne jedzenie, ładne i przestronne pokoje. Plaża no cóż wybrzeże klifowe więc plaża wykuta w skale, ale nie dla samej plaży tam pojechałem. Tym co zdecydowało o lokalizacji była rafa.
Rafa, no cż to jest to. Wystarczy maska, rurka i juz można podziwiać piękne korale i miliardy kolorowych rybek, ryb i rybisk ;-) to ostatnie odnosi się do pewnej wścibskiej mureny, która napędziła mi trochę strachu „ uśmiechając” się do mnie. W pierwszej chwili trochę chce się uciec ale potem...
Rafa to coś wspaniałego. Taka feria kolorów, kształtów i bogactwo podwodnego świata zostaje we wspomnieniach na długo. Tak więc jeśli chcecie zobaczyć ten piękny, niecodzienny widok i nie lecieć przez pół świata Sharm el Sheikh jest idealnym wyborem.

Egipt Zakupy, coś co robić trzeba. Chociaż jakaś pamiątka, może prezent. Byliśmy w Naama Bay i w Old Market. Dwa różne światy. Naama świecące, pełne ozdób i zapełnione ludźmi. Old Market coś na kształt targu, ale nie jest to typowy arabski Suk. Przy zakupach obowiązuje zasada targuj się. Dzięki temu można kupić coś w dobrej cenie, chociaż Rosjanie bardzo „rozpuścili” Egipcjan płacąc ceny wyjściowe.

Egipt Byłem w Kairze i Gizie. Długa droga ale było warto. Piękne , bogate zbiory muzealne. Może trochę niedosyt ze względu na zbyt mało czasu w muzeum egipskim. Tak naprawdę trzeba byłoby poświęcić co najmniej dwa dni żeby zobaczyć całą ekspozycję. Piramidy w Gizie zobaczyć trzeba. Najlepiej o zachodzie słońca. Kair jako miasto jest zupełnie wyjątkowy. Miejsca zadbane przeplatają się ze slumsami. Wszystko przemieszane i tworzące wyjątkowy, specyficzny klimat. Szokiem był dla mnie kairski ruch uliczny. Czegoś takiego wcześniej nie widziałem. Totalna gmatwanina, o przejściu na drugą stronę ulicy można zapomnieć. Trzeba przebiec, niezłe przeżycie.

Egipt Jeśli chodzi o poruszanie się po okolicy Sharm el Sheikh polecam zdecydowanie taksówki. Są one tanie, pod warunkiem że uzgodni się cenę przejazdu. Taksówkarze wiedzą najlepiej jak i gdzie dojechać, gdzie zrobić zakupy, czy znaleźć aptekę, kupić kartę telefoniczną itp. Jeśli podchodzi się do nich z szacunkiem to odpłacają tym samym i potrafią naprawdę wiele pomóc.

Egipt Generalnie tydzień spędzony w Sharm el Sheikh będę zawsze mile wspominał. Sharm El Sheikh polecam zwłaszcza tym, którzy chcą zobaczyć piękne rafy i spędzić ciekawe wakacje nawet w zimie .

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00