Praga 1 dzień

Na wycieczkę do Pragi udałam się zimą. Jest to pora roku, która w pełni podkreśla piękno stolicy, choć może być ona przeszkodą dla osób o słabej odporności zdrowotnej lub dla tych, którzy nie są fanami chłodniejszych klimatów. Pomimo tego ciepły ubiór powinien rozwiązać problem wycieczki do Pragi, jeśli jest to czas zupełnie poza okresem letnich wakacji.

Praga Praga jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, co potwierdzają rzesze turystów corocznie odwiedzających to miejsce, szczególnie w sezonie letnim. Większość osób planujących wycieczkę do Pragi jest nastawiona na zwiedzanie – i nie zawiodą się, bowiem stolica Czech jest pod tym względem idealnym miejscem. Znajduje się tam ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii, oraz wiele zabytków.

Praga Mój weekend w Pradze trwał jeden dzień, choć z pewnością to zdecydowanie za mało, by całkowicie docenić piękno tego miasta. Praga słynie przede wszystkim z Mostu Karola, którego najważniejszą cechą są umieszczone nań posągi, niezwykle imponujące. Jest to najstarszy most kamienny świata o tak dużej rozpiętości przęseł. Łączy on Małą Stronę oraz Stare Miasto, które również poniekąd jest wizytówką stolicy; stanowi ono centrum handlowe i kulturowe Pragi. Słynie ono z rynku staromiejskiego otoczonego kamienicami, reprezentującymi głównie styl barokowy, który jest miejscem wielu ważnych dla Pragi wydarzeń i ratusza staromiejskiego, będącego dawną siedzibą władz Pragi. Jednym z symboli stolicy jest także późnogotycka Brama Prochowa z neogotyckim dachem, która obecnie stanowi taras widokowy dla turystów.

Praga Jeśli chodzi o wyżywienie, w centrum Pragi można znaleźć przeróżne restauracje serwujące dania z całego świata, jak i bary szybkiej obsługi. Nie miałam okazji mieszkać w hotelu w Pradze, stąd nie podpowiem, jaki jest wybór wyżywienia w hotelach w Pradze. Potrawy, które jadłam w restauracjach były jednak bardzo smaczne, oczywiście przede wszystkim czeskie potrawy regionalne.

Praga Podczas zwiedzania Pragi najlepiej poruszać się pieszo, gdyż tylko wtedy można dostrzec jej piękno w pełnej krasie. Autokary nie dojeżdżają do centrum Pragi, warto wziąć także pod uwagę fakt, że w wakacje (w sezonie letnim) w stolicy jest dosyć tłoczno. Najlepiej więc udać się tam wiosną lub jesienią, gdy na większość turystów spędza jeszcze czas w pracy lub w szkole czekając na swoje wakacje last minute.

Praga Wycieczka do Pragi bez wątpienia zadowoli nie tylko entuzjastów architektury i fanów fotografii, ale i osoby chętne poznać nowe, piękne zakątki Europy. Interesujące zabytki, piękne widoki i gościnni mieszkańcy – to gwarancja udanego wyjazdu. Jestem pewna, że powrócę tu jeszcze, aby spędzić weekend w Pradze.

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00