Włochy Północne i Toskania

Włochy to miejsce na mapie Europy, do którego nie trzeba zachęcać. Urlop z rodziną czy szalone młodzieńcze wakacje, wszystko tu znajdziecie. Wielowiekowa historia, pięknie zachowane zabytki, kuchnia włoska znana na całym świecie i śródziemnomorski klimat są gwarancją udanych wakacji. Ja, by rozpocząć przygodę z tą piękną kulturą wybrałam Włochy Północne. Zaletą są tanie bilety lotnicze z Polski. Wlochy Tanie linie lotnicze oferują przeloty samolotem do takich miast ja Bolonia czy Mediolan w bardzo atrakcyjnej cenie, bo już od kilkudziesięciu złotych. Hotele w każdej miejscowości, dobra lokalna komunikacja i otwartość Włochów pozwoliły mi przeżyć moje włoskie wakacje spokojnie i bezstresowo. Dobrym pomysłem okazał się apartament z aneksem kuchennym – połączenie swobody z wygodą, a wszystko w cenie w sam raz na studencką kieszeń. Słynna włoska pasta i wyborne wino w zawrotnie niskiej cenie we Włoszech smakują zdecydowanie najlepiej.

Wlochy Swoją wakacyjną podróż rozpoczęłam od wybrzeża Adriatyku Północnego. Leżące u podnóża Alp kurorty w sezonie tętnią życiem. Jednak już w drugiej połowie września promenady, wzdłuż których kuszą ekskluzywne sklepy i restauracje, z tłocznych i głośnych przeistaczają się w spokojne miejsca do spacerów dla podróżnych szukających spokoju i wytchnienia. Na długich i piaszczystych plażach turystów zastępują kraby. Jest ich najwięcej wieczorem, gdy plaża pustoszeje, albo bardzo wczesnym świtem. Wygrzebują się z gorącego piasku i biegają na tych swoich nóżkach we wszystkie kierunki. Wciąż ciepłe Morze Śródziemnie kusi kąpielą, a panorama odległych szczytów górskich zachęca do wędrówek po malowniczych Dolomitach i wyjątkowym parku narodowym Dolomiti Belluenesi.

Wlochy Koleje włoskie są świetnie zorganizowane. Pociągiem można się dostać w zasadzie wszędzie, do tego w komfortowych warunkach. Czytelny rozkład jazdy pociągu, duża częstotliwość, zadbane dworce i liczne udogodnienia dla turystów sprawiają, że można z czystym sercem polecić ten środek komunikacji. W ten właśnie sposób dotarłam do kolejnego przystanku w mojej wakacyjnej podróży. Było to miasto, o którym choć już tyle napisano i powiedziano, wciąż nikomu nie udało się oddać jego prawdziwego piękna – Wenecja. Miasto, które zobaczyć po prostu trzeba. A dojechać do Wenecji najwygodniej właśnie pociągiem, którego końcowa stacja w Wenecji to Santa Lucia w samym sercu zabytkowej części miasta. Wlochy Wenecja to także niezliczone hotele, trattorie i pizzerie, które dają możliwość cieszyć się miastem i jego pięknem bez zmartwień o nocleg i wyżywienie. Wędrówka kanałami i uliczkami Wenecji to świat odległy w czasie, to podróż po wiekach historii zwłaszcza, gdy zejdziecie z głównego szlaku turystycznego. Wenecja to nie tylko nieco cuchnące kanały i przepiękne gondole. Wędrując podnoście często głowę w góry aby podziwiać kunszt włoskich architektów i murarzy. Kolory i widoki Wenecji zachwyca każdego malarza i fotografa, także amatora, dla którego aparat fotograficzny będzie wyzwaniem, aby piękno Wenecji uchwycić do swojego albumu.

Wlochy Włochy Północne to także, a może przede wszystkim, słoneczna Toskania. Piaszczyste plaże, ciepłe morze, górskie pejzaże, niekończące się winnice i miasta, z których każde zachwyca architekturą. Toskania przyciąga rodziny z dziećmi, seniorów i studentów, wszystkich zakochanych w tym krajobrazie i słońcu. W Toskanii znajdziecie kolejne perełki włoskiej architektury. Florencja i Pisa to obowiązkowe przystanki dla wszystkich miłośników sztuki, architektury i piękna. Dobrym pomysłem jest wynajem samochodu w lokalnej wypożyczalni aut, gdyż jest to możliwość zobaczenia malowniczej Toskanii, jaką znamy ze zdjęć. Wypożyczalnia samochodowa jest prawie przy każdym większym dworcu i oferuje samochody od dużych, rodzinnych, po małe i ekonomiczne. Wystarczy zjechać z autostrady i jechać przed siebie by odkryć swoją własną, niezapomnianą Toskanię.

Wakacje tak szybko minęły, ale pozostały chwile zatrzymane w obiektywie. Więcej zdjęć z podróży do Włoch na www.studiobialykamien.pl

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00