Wycieczki fakultatywne

Wąwóz Samaria

 Wycieczka fakultatywna wąwóz Samaria skusi każdego, kto wakacje na Krecie chce wspominać jeszcze długo po powrocie do Polski. Podczas spędzania letnich wakacji na Wyspie Kreta warto poznać jej unikatową przyrodę i wspaniałe krajobrazy. Jednym z unikatowych na skalę Europy dzieł natury jest wąwóz Samaria, najdłuższy wąwóz górski na naszym kontynencie. Wąwóz Samaria położony jest w południowo zachodniej części Krety we wspaniałych i dzikich Górach Białych. Wycieczka wąwóz Samaria jest dedykowana wszystkim tym, którzy uwielbiają wędrówki po górach. Zarówno rodziny z dziećmi jak również single czy osoby lubiące aktywny wypoczynek, będą zachwyceni możliwością podziwiania cudów natury i obcowaniem z przyrodą Krety. 
Wycieczka rozpoczyna się na wysokości 1100 m. na płaskowyżu Omfalos. Pierwsze kilka kilometrów to wędrówka po wykutych w zboczu kamiennych stopniach ocienionych lasem cyprysów. Odcinek ten nazywa się Ksiloksa lub Xiloksa. Po przejściu około 4 km dotrzemy do pierwszego z kilku kościółków – Agios Nicolaos. Po przejściu dalszych kilku kilometrów ściany wąwozu przybliżają się i między 8 a 9 kilometrem napotykamy na opuszczoną osadę, od której wąwóz bierze swoją nazwę. Po minięciu osady Samaria ściany oddalone są miejscami od siebie tylko o 3 metry. Zwężenie to nazywa się Sideroparta co przetłumaczyć możemy jako Żelazna Brama. Dalej schodzimy wąwozem do pięknej zatoki i miejscowości Agia Roumeli. W miejscu tym możemy odświeżyć się kąpielą w morzu lub po prostu odpocząć przy kieliszku kreteńskiego wina w jednej z tawern na brzegu morza. 
Dalsza część wycieczki to rejs do Chora Sfakion. Rejs daje możliwość do odpoczynku po wędrówce oraz podziwiania z pokładu statku wycieczkowego wspaniałego wybrzeża wyspy Kreta. W miejscowości Chora Sfakion będą Państwo mieli czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasteczka. Wycieczka kończy się powrotem do hotelu, w którym spędzacie Państwo swoje wymarzona greckie wakacje. Na wycieczkę fakultatywną ze względu na górski charakter trasy radzimy zabrać wytrzymałe i wygodne obuwie. 

Dla tel. komórkowych
801 000 515

Dla tel. stacjonarnych
733 730 70042 632 04 54

Obsługa klienta

poniedziałek - piątek: 9:00 - 21:00

sobota: 9:00 - 21:00

niedziela: 9:00 - 18:00